Diodes Inc. AZ23C4V7-7-F
AZ32C4V7 Series 300 mW 4.7 V Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet7ページ4年前
Datasheet5ページ13年前
element14 APAC
TME
Diodes Inc SCT
iiiC
在庫履歴
3か月間の傾向:
-90.14%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
4.7 V
4.7 V
4.7 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
78 Ω
78 Ω
78 Ω
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 2V 225mW 4.7V