Diodes Inc. AZ23C47-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 47V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ4年前
Diodes Inc SCT
TME
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOT-23-3
TO-236-3
Zener Voltage
47 V
47 V
Tolerance
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
Impedance
100 Ω
100 Ω
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Diodes Inc.AZ23C43-7-F
AZ23C43 Series 43 V 300 mW Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
Diodes Inc.AZ23C51-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 51V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.DZ23C43-7-F
Diode Zener Dual Common Cathode 43V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 47V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 33V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 39V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
説明
AZ23 Series 47 V ±5 % 300 mW Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Zener Diode, 47V V(Z), 6.38%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diode - Zener Single 300MW 47V
DIODE ZENER ARRAY 47V SOT-23-3
5% 100nA 47V 100¦¸ 300mW 1 SOT-23-3 2.9mm*2.4mm*1mm