Diodes Inc. AZ23C30-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 30V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
データシート & ドキュメント
TME
iiiC
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-5.33%
Stock
1
Case/Package
SOT-23-3
TO-236-3
Zener Voltage
30 V
30 V
Tolerance
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Diode Zener Single 30V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.DZ23C30-7-F
Diode Zener Dual Common Cathode 30V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Single 27 V ±5 % 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.DZ23C33-7-F
DZ23C33 Series 300 mW 33 V Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.AZ23C39-7-F
AZ23C39 Series 39V 300mW 100nA Dual Common Anode Zener Diode Array SOT-23-3
説明
AZ23C30 Series 30 V 300 mW 80 O Surface Mount Dual Zener Diode - SOT-23
Zener Array, Dual, 30V, 0.3W, Sot-23 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. AZ23C30-7-F
Zener Diode, 30V V(Z), 6.67%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
1 pair common anode 28V~32V 300mW 30V SOT-23 Zener Diodes ROHS