Diodes Inc. AZ23C11-7-F
AZ23C11 Series 11 V 300 mW Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ4年前
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-81.08%
代替部品
Price @ 1000
Stock
23,805
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
TO-236-3
TO-236-3
Zener Voltage
11 V
11 V
11 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
Forward Voltage
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
BZX84C Series 11 V 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23A-3
Diode Zener Single 11V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
BZX84-G Series 12 V 0.35 W ±5% SMT Small Signal Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5244B-7-F
MMBZ Series 14 V 10 mA 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
onsemiBZX84C12
BZX84C Series 350 mW 12 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
Diodes Inc.MMBZ5241B-7-F
MMBZ5241B Series 350 mW 11 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
説明
Zener Diode Dual Common Anode 11V 5% 20Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
1 pair common anode 10.4V~11.6V 300mW 11V SOT-23 Zener Diodes ROHS
Zener Diode, 11V V(Z), 5.45%, 0.3W, Silicon, Unidirectional