Diodes Inc. 3.0SMCJ58A-13
Tvs Diode, Unidir, 58V, 3Kw, Smc Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. 3.0SMCJ58A-13
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Newark
3か月間の傾向:
-24.64%
SnapEDA
シンボル
Stock
97,903
Breakdown Voltage
67.8 V
67.8 V
Clamping Voltage
93.6 V
93.6 V
Peak Pulse Power
3 kW
3 kW
Peak Pulse Current
32.1 A
32 A
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2007-05-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
BournsSMLJ58A
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 58V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMLJ54A
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 54V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMLJ64A
29.2A 3kW 103V 71.1V Unidirectional 64V SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
LittelfuseSMDJ75A
SMDJ Series 75 V 3000 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AB
LittelfuseSMDJ64A
SMDJ Series 64 V 3000 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AB
Littelfuse3KP64A
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 64V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
説明
3 kW 93.6 Vcl Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AB
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 58V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
Diode TVS Single Uni-Dir 58V 3KW 2-Pin SMC T/R
58V Unidirectional TVS Diode 2-Pin SMC
RS APAC
3000W SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR, 5µA, 58V
Diodes Inc SCT
DiodesZetex TVS, 93.6V, , SMC, 64.4V
TVS DIODE, UNIDIR, 58V, 3KW, SMC;