Cornell Dubilier 381LX271M400J052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 400V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet11ページ3年前
New Yorker Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-22.78%
代替部品
Price @ 1000
Stock
6,105
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
614 mΩ
614 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.2 A
1.2 A
Height - Seated (Max)
51.9938 mm
50.0126 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2001-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicECO-S2GB271CA
Cap Aluminum 270uF 400V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1200mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S2WB271DA
Cap Aluminum 270uF 450V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1190mA 3000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMM421VNN271MQ50T
Cap Aluminum Lytic 270uF 420V 20% (25.4 X 50mm) Snap-In 10mm 1.228 Ohm 1220mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S2GB271EA
Cap Aluminum 270uF 400V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1200mA 3000h 105°C Bulk
説明
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 270uF 400V 20% | Cornell-Dubilier 381LX271M400J052
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 270Uf, 400V; Capacitance:270Μf; Voltage(Dc):400V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LX271M400J052