Cornell Dubilier 380LX102M063H012
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 63V 20% tol.
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet12ページ3年前
Datasheet12ページ6年前
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
5
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
332 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
Ripple Current
1.2 A
1.85 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2005-04-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Cap Aluminum Lytic 1000uF 63V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 0.332 Ohm 1200mA 3000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
380LX / 382LX 85 °C High Capacitance, Snap-In Aluminum 1000µF 63V
Snapmounts Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 380LX102M063H012
CAP ALUM 1000UF 20% 63V SNAP TH