Cornell Dubilier 185104J63RAA-F
Film Capacitor, Non-polarized, Polyester, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet5ページ4年前
Sager Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+31.31%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
40,028
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2002-05-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
Cornell Dubilier168104J63A-F
Cornell Dubilier168104J50A-F
Film Capacitor, Non-polarized, Polyester, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5.08mm Loose in Box
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
説明
Cap Film 0.1uF 63V PET 5%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C T/R
GENERAL PURPOSE FILM CAPACITOR, METALLIZED PET, RADIAL BOX, .1 PF, 5%, 63 V
Radial FILM CAPACITOR 185 40V 0.1muF ±5% 0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
Metallized Polyester Radial Lead Capacitors, Radial Box Metallized Polyester Capacitors for Automatic Insertion 0.1µF 63V
FILM CAPACITOR, 0.1uF, 63V, 5%, RADIAL;; FILM CAPACITOR, 0.1uF, 63V, 5%, RADIAL; Product Range:185 Series; Capacitance:0.1µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capac; Available until stocks are exhausted Alternatives available
FILM CAPACITOR, 0.1uF, 63V, 5%, RADIAL;; FILM CAPACITOR, 0.1uF, 63V, 5%, RADIAL; Product Range: 185 Series; Capacitance: 0.1µF; Capacitance Tolerance: ± 5%; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Voltage Rating: 63V; Cap
Film Capacitor, 0.1Uf, 63V, 5%, Radial; Rango De Producto:Serie 185; Capacidad:0.1Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Tipo De Dieléctrico Del Condensador:Pet (Poliéster); Tensión Nominal:63V; Tipo De Condensador:- |Cornell Dubilier 185104J63RAA-F