Coilcraft MSS1278-824KLB
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
FarnellMSS1278-824KLB01Cut Tape
15h
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ4年前
element14 APAC
代替部品
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
820 µH
820 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.296 Ω
1.296 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2005-02-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.7A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.73A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.45A 2.4Ohm DCR T/R
説明
Power inductor, shielded, 10/20% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, PWR, 820UH,0.7A,10%,1.4MHZ; Product Range:COILCRAFT - MSS1278 Series; Inductance:820µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:1.296ohm; RMS Current (Irms):700mA; Saturation Current (Isat):1.04A; Case Dimensions:12.3mm x 12.3mm x 8.05mm; DC Current Rating:700mA; Inductor Case Style:SMD; Self Resonant Frequency (Min):1.4MHz