Coilcraft MSS1038T-333MLB
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4039
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ4年前
Newark
代替部品
Price @ 1000
Stock
2,869
Authorized Distributors
0
Inductance
33 µH
33 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
93 mΩ
93 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 93mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.6A 0.115Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 3.15A 0.072Ohm DCR T/R
説明
Power inductor, shielded, 10/20/30% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead fixed air core inductor 125C 13MHz 93mOhm 33muH
INDUCTOR FIXED 33UH SHIELDED 20% SMD
INDUCTOR, 33UH, 2.3A, 20%, PWR, 13MHZ
INDUCTOR, PWR, 33UH, 2.3A, 20%,13MHZ; Product Range:AEC-Q200 MSS1038T Series; Inductance:33µH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.093ohm; RMS Current (Irms):2.3A; Saturation Current ;RoHS Compliant: Yes