Coilcraft 1008LS-822XJLB
General Purpose Inductor, 8.2uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Summit Electronics1008LS-822XJLB連絡先
>1wk
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ3年前
Coilcraft Direct
Newark
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Inductance
8.2 µH
8.2 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
330 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.65 Ω
2.65 Ω
Q Factor
37
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
サプライチェーン
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
関連部品
Inductor RF Wirewound 8.2uH 5% 7.9MHz 20Q-Factor Ferrite 0.33A 3.3Ohm DCR 1008 T/R
RF Choke Bobbin Core 8.2uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 0.425A 0.55Ohm DCR AXL Bag
API Delevan1537-34J
General Purpose Inductor, 8.2uH, 5%, 1 Element, Iron-Core
Ind Chip Molded Wirewound 8.2uH 5% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 160mA 1008
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 8.2uH 5% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 160mA 3.05Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 8.2uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
説明
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 8.2UH, 5%, 65MHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 8.2UH, 5%, 65MHZ, SMD; Product Range:1008LS Series; Inductance:8.2 H; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Self Resonant Frequency Min:65MHz; DC Resistance Max:2.65ohm; DC Current ;RoHS Compliant: Yes