Coilcraft 0805LS-682XGLB
General Purpose Inductor, 6.8uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Coilcraft Direct
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-8.73%
代替部品
Price @ 1000
Stock
4,100
Authorized Distributors
2
Inductance
6.8 µH
6.8 µH
6.8 µH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
260 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.25 Ω
2.25 Ω
2.25 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
7.9 MHz
Introduction Date2005-04-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
関連部品
Ind Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 2% 7.9MHz 20Q-Factor Ceramic 180mA 1008 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 2% 7.9MHz 31Q-Factor Ferrite 360mA 1008 T/R
Ind Chip Wirewound 6.8uH 2% 7.9MHz 15Q-Factor Ferrite 115mA 0805 T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
説明
RF inductor, ferrite core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0805LS Series, 6.8 H, 2%, 0805 [2012 Metric], 35 MHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 6.8UH, 2%, 35MHZ, RF, SMD; Inductance: 6.8µH; Product Range: 0805LS Series; DC Current Rating: 260mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available