Coilcraft 0805HT-82NTGLB
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Coilcraft Direct
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
代替部品
Price @ 1000
Stock
3,764
Authorized Distributors
2
Inductance
82 nH
82 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
500 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
440 mΩ
440 mΩ
Q Factor
50
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind Chip Wirewound 82nH 2% 150MHz 45Q-Factor Ceramic 510mA 0603 Punched Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.082uH 2% 150MHz 50Q-Factor Ceramic 0.4A 0.42Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
説明
Surface Mount High Frequency Inductor, 0805HT Series, 82 nH, 2%, 0805 [2012 Metric], 1.5 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 82NH, 2%, 1.5GHZ, RF, SMD; Inductance: 82nH; Product Range: 0805HT Series; DC Current Rating: 500mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.44ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 1.5GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0805 [2012 Metric]