Coilcraft 0603HP-23NXGLU
General Purpose Inductor, 0.023uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
データシート & ドキュメント
Coilcraft Direct
element14 APAC
Stock
603
Authorized Distributors
1
Inductance
23 nH
23 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
850 mA
DC Resistance (DCR)
183 mΩ
183 mΩ
Q Factor
80
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
関連部品
General Purpose Inductor, 0.023uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.022uH 2% 50MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 0.12Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 23NH, 2%, 3GHZ, RF, SMD; Inductance: 23nH; Product Range: -; DC Current Rating: 850mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.183ohm; Inductance Toler
INDUCTOR, RF, 23NH, 2%, 3GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603HP Series; Inductance:0.023µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):3GHz; DC Resistance Max:0.15ohm; Current Rating:850mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:850mA; Q Factor:80; Q Test Frequency:1.7MHz