Coilcraft 0603CT-4N3XJLU
General Purpose Inductor, 0.0043uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603CT-4N3XJLU01Cut Tape
14h
データシート & ドキュメント
Coilcraft Direct
element14 APAC
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-02-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
関連部品
General Purpose Inductor, 0.0043uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 1.4A 0.075Ohm DCR 04
Ind Chip Wirewound 4.7nH 5% 100MHz 30Q-Factor Ceramic 1A 1210 T/R
Ind Chip Wirewound 4.7nH 5% 50MHz 60Q-Factor Ceramic 1A 1008 T/R
説明
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 4.3NH, 5%, 6.3GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603CT Series; Inductance:4.3nH; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency (Min):6.3GHz; DC Resistance Max:0.076ohm; Current Rating:1.3A; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:1.3A; Q Factor:84; Q Test Frequency:1.7MHz