Coilcraft 0402HP-4N7XJLU
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Farnell0402HP-4N7XJLU05Cut Tape
13h
Summit Electronics0402HP-4N7XJLU連絡先
>1wk
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ5年前
Coilcraft Direct
Newark
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
関連部品
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 1.4A 0.075Ohm DCR 04
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0043uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
説明
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 4.7NH, 5%, 6.85GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, 4.7NH, 5%, 6.85GHZ, RF, SMD; Inductance: 4.7nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 1.5A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.075ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 6.85GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0402 [1005 Metric]