Coilcraft 0603CS-3N6XGLW
General Purpose Inductor, 0.0036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Coilcraft Direct
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-12.53%
Stock
33,857
Authorized Distributors
3
Inductance
3.6 nH
3.6 nH
Tolerance
2 %
2 %
DC Resistance (DCR)
63 mΩ
63 mΩ
Q Factor
22
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2002-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 0.0036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Wirewound 3.6nH 2% 250MHz 45Q-Factor Ceramic 840mA 0402 Punched Paper T/R
Ind 3.60 Nh 0.840 A 66.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0402-3N6G-T
Ind 3.30 Nh 0.840 A 66.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0402-3N3G-T
Inductor RF Wirewound 0.0039uH 2% 250MHz 20Q-FactorCeramic 0.84A 0.066Ohm DCR 0402 T/R
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0603CS Series, 3.6 nH, 2%, 0603 [1608 Metric] RoHS Compliant: Yes
RF Inductors - SMD 0603 3.6nH Unshld 2% 700mA 63mOhms AECQ2
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead fixed air core inductor 125C 5.9GHz 63mOhm 3.6nH
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0036uH 2% 250MHz 22Q-Factor Ceramic 0.7A 0.063Ohm DCR 0603 Automotive T/R / Chip Inductors – 0603CS (1608)
INDUCTOR, 3.6NH, 2%, 5.9GHZ, RF, SMD; Inductance: 3.6nH; Product Range: 0603CS Series; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available