Broadcom HCNW2611-500E
Optocoupler, Digital Output, 1 Channel, 5 kV, 10 Mbaud, Surface Mount DIP, 8 Pins
データシート & ドキュメント
TME
Datasheet30ページ9年前
Newark
Arrow Electronics
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-13.89%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
Authorized Distributors
6
Isolation Voltage
3750 Vrms
3750 Vrms
Current Transfer Ratio
Rise Time
24 ns
Fall Time
10 ns
10 ns
Output Voltage
7 V
7 V
Output Current
50 mA
50 mA
Forward Voltage
1.64 V
1.64 V
Forward Current
20 mA
20 mA
Introduction Date1993-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
VO2601 Series Single Channel 5300 Vrms 50 mA Open Drain Optocoupler SMT-SMDIP-8
Optocoupler Logic-Out Open Drain DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD T/R
6N137 Series Single Channel 7 V 5300 Vrms SMT High Speed Optocoupler - DIP-8
Lite-On6N137S-TA1
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 8-Pin DIP SMD T/R
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 8-Pin DIP T/R
ToshibaTLP700(F)
Photocoupler IRED + Photo IC Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 5000V Isolation
説明
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP W SMD T/R
High CMR, High Speed TTL Compatible Optocoupler Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation, 10MBps
OPTOCOUPLER, DIGITAL, 5KV, SM DIP-8; No. of Channels: 1 Channel; Isolation Voltage: 5kV; Data Rate: 10Mbaud; Optocoupler Case Style: Surface Mount DIP; No. of Pins: 8Pins; Product Range: -; SVHC: No SVHC (12-Jan-2017); No. of C
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:5000Vrms; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current Max:20mA; Output Voltage Max:7V; Package/Case:8-SOIC; Common Mode Ratio:10000; Data Rate Max:10Mbps; Forward Current:20mA ;RoHS Compliant: Yes