Broadcom HCNW2201-500E
Optocoupler, 1 Channel, 5 kV, 5 Mbaud, Surface Mount DIP, 8 Pins
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet22ページ9年前
Farnell
HQonline
iiiC
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-36.65%
Authorized Distributors
6
Isolation Voltage
5000 Vrms
5000 Vrms
Current Transfer Ratio
Rise Time
30 ns
30 ns
Fall Time
7 ns
7 ns
Output Voltage
20 V
20 V
20 V
Output Current
25 mA
25 mA
25 mA
Forward Voltage
1.5 V
1.5 V
Forward Current
10 mA
10 mA
10 mA
Introduction Date1998-07-01
ToshibaTLP715(F)
Optocoupler Logic-Out Totem-Pole DC-IN 1-CH 6-Pin SDIP SMD Magazine
ToshibaTLP718(F)
ToshibaTLP700A(F)
Optocoupler Drive Totem-Pole 1-CH 30V 1000V 6-Pin SDIP SMD Magazine
VO2601 Series Single Channel 5300 Vrms 50 mA Open Drain Optocoupler SMT-SMDIP-8
説明
Optocoupler Logic-Out Totem-Pole DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP W SMD T/R
Avnet Japan
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 5000V Isolation, 5MBps
OPTOCOUPLER, DIGITAL, 5KV, SMDIP-8; No. of Channels: 1 Channel; Isolation Voltage: 5kV; Data Rate: 5Mbaud; Optocoupler Case Style: Surface Mount DIP; No. of Pins: 8Pins; Product Range: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:5000Vrms; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current Max:40mA; Output Voltage Max:20V; Package/Case:8-SOIC; Common Mode Ratio:1k; Data Rate Max:5Mbps; Forward Current:1.6mA ;RoHS Compliant: Yes