Broadcom ACPL-224-500E
Optocoupler AC-IN 2-CH Transistor DC-OUT 8-Pin SOIC T/R
データシート & ドキュメント
Avago
Datasheet10ページ13年前
Datasheet8ページ15年前
Datasheet17ページ16年前
Datasheet8ページ16年前
Datasheet5ページ18年前
element14 APAC
3か月間の傾向:
-96.31%
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Case/Package
SOIC
SOIC
Number of Pins
8
Number of Channels
2
Isolation Voltage
3750 Vrms
3750 Vrms
Current Transfer Ratio
20 %
20 %
Rise Time
2 µs
2 µs
Fall Time
3 µs
Output Voltage
80 V
80 V
Output Current
Forward Voltage
1.4 V
1.4 V
Forward Current
50 mA
50 mA
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.49.80.00
Introduction Date2008-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
VishayVOD207T
Optocoupler with transistor output; VISHAY; VOD207T; 2; 70 V; 8; SOIC
VishayVOD213T
Optocoupler DC-IN 2-CH Transistor DC-OUT 8-Pin SOIC T/R
VishayVOD217T
説明
AC Input-Transistor Output Optocoupler, 2-Element, 3750V Isolation
BROADCOM LIMITED ACPL-224-500E Transistor Output Optocoupler, Half Pitch, 2 Channel, SOIC, 8 Pins, 50 mA, 3 kV, 20 %
OPTOCOUPLER, DUAL, SMD, AC I/P; No. of Channels:2; Isolation Voltage:3kV; Optocoupler Output Type:Phototransistor; Input Current:20mA; Output Voltage:80V; Opto Case Style:SOIC; No. of Pins:8; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Current Transfer Ratio Min:20%; Fall Time tf:3µs; Operating Temperature Range:-55°C to +110°C; Output Type:Phototransistor; Rise Time:2µs