Bourns SRU1048A-220Y
General Purpose Inductor, 22uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ5年前
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.91%
代替部品
Price @ 1000
Stock
36,239
Authorized Distributors
6
Inductance
22 µH
22 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
2.6 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
55 mΩ
55 mΩ
Q Factor
22
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 3A 0.06Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 2.2A 0.0558Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.6A 0.055Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 22uH 30% 1MHz Ferrite 0.013A 0.65Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 22uH 30% 1MHz Ferrite 0.013A 0.455Ohm DCR 0805 T/R
Ind Power Chip Shielded Wirewound 22uH 30% 1MHz Ferrite 510mA 1212 Embossed T/R
説明
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.6A 55mOhm DCR Automotive T/R
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sru1048A Series, 22 H, 30%, Shielded, 0.055 Ohm, 2.6 A |Bourns, Inc. SRU1048A-220Y
INDUCTOR, 22UH, 2A, 30%, POWER; Inductance: 22µH; RMS Current (Irms): 2.6A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 2A; Product Range: SRU1048A Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 4.8mm; DC Resistanc