Bourns SRR4028-100Y
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 11.26Q-Factor Ferrite 1.19A 0.11Ohm DCR T/R
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet3ページ7年前
element14 APAC
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+8.84%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
48,401
Authorized Distributors
6
Inductance
10 µH
10 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.19 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
110 mΩ
Q Factor
11.26
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 1.5A 0.07Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1.25A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.3A 0.15Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 1MHz Metal Alloy 0.68A 0.689Ohm DCR 1008 T/R
説明
FIXED IND 10UH 1.19A 110 MOHM / SRR4028 Series - Shielded SMD Power Inductors
General Purpose Inductor, 10uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
Inductor, Shielded, 10Uh, 1A, Smd, Full Reel; Inductance:10Μh; Rms Current (Irms):1.19A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1A; Product Range:Srr4028 Series; Dc Resistance Max:0.11Ohm; Product Length:4.8Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR4028-100Y