Bourns SDR0703-180KL
Ind Power Wirewound 18uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 700mA T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ7年前
Electro Sonic
DigiKey
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor RF Wirewound 18uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.32A 2.9Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 530mA 360mOhm DCR 2220 Blister T/R
Wurth Elektronik7447669118
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 25Q-Factor Powdered Iron 0.7A 0.8Ohm DCR 1812 T/R
Ind Chip Shielded Multi-Layer 18uH 10% 1MHz 20Q-Factor Ferrite 1mA 0603 T/R
Inductor RF Chip Shielded Multi-Layer 18uH 10% 1MHz 20Q-Factor Ferrite 2mA 1.6Ohm DCR 0603 T/R
TAIYO YUDENCAL45TB180K
Inductor Power Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 1.25A 0.24Ohm DCR AXL Ammo
説明
General Purpose Inductor, 18uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2618
Inductor, ferrite,18Uh,10+% Tol,10-% Tol,2618-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0703-180KL
FIXED IND 18UH 700MA 280MOHM SMD
700mA 18uH ±10% 1.05A SMD,6.5x4.5mm Power Inductors ROHS