Bourns SDR0603-560KL
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ7年前
_legacy Avnet
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.5A 0.94Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
Ind Power Wirewound 56uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 680mA T/R
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 34Q-Factor Ferrite 600mA RDL Box
Wurth Elektronik7447669156
WE-GFH High Frequency SMT Inductor
説明
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 1KHz 17Q-Factor Ferrite 0.48A 0.62Ohm DCR Automotive T/R
INDUCTOR, SMD 5.8MM D MAX, POWER, Q REF 17, TEST 0.796MHZ, +/-10%, 56UH
INDUCTOR, 56UH, 10%, 0.48A, SMD; Inductance: 56µH; RMS Current (Irms): 480mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 580mA; Product Range: SDR0603 Series; Power Inductor Case: 5.8mm x 5.8mm x 3.9mm; DC R
Power Inductor 56Uh 580Ma 10% 12Mhz; Body Material:Ferrite Dr; Core Material:Ferrite Dr; Current Rating:0.58A; Dc Current Rating:580Ma; Dc Resistance Max:0.62Ohm; Inductance:56Μh; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Case Style:0603 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0603-560KL