Bourns SDR0403-560KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.5A 0.94Ohm DCR T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ7年前
Master Electronics
Upverter
3か月間の傾向:
+96.18%
3Dダウンロード
TraceParts
関連部品
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.15A 0.19Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.39A 0.8Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 34Q-Factor Ferrite 600mA RDL Box
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 310mA 1Ohm DCR 2220 Blister T/R
説明
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1816
WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITECORE,56 UH +/-10%WIREWOUND 500MA IDC
Surface Mount Power Inductor, Sdr0403 Series, 56 H, 10%, Unshielded, 0.94 Ohm, 500 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0403-560KL
INDUCTOR, 56UH, 10%, 0.5A, SMD; Inductance: 56µH; RMS Current (Irms): 500mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 740mA; Product Range: SDR0403 Series; Power Inductor Case: 4.5mm x 4mm x 3.2mm; DC Resi