Bourns PM75-391K-RC
Ind Power Bobbin Core 390uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 360mA T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ7年前
Electro Sonic
_legacy Avnet
Arrow Electronics
代替部品
Price @ 1000
Stock
49,206
Authorized Distributors
4
Inductance
390 µH
390 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
360 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.77 Ω
1.77 Ω
Q Factor
12
Test Frequency
1 kHz
796 kHz
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4341
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.36A 1.77Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Ind High Current Choke Bobbin Core 390uH 10% 1KHz Ferrite 400mA AXL
Inductor 390uH Wirewound Unshielded 370mA 690mOhm Radial Vertical Cylinder
Ind 390.00 Uh 0.370 A 1000.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-03-391K
説明
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
360mA 390uH ±10% 550mA SMD,7.8x7mm Power Inductors ROHS
Ind7.8X5.3Mm,390Uh10%0.36A,non-Shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM75-391K-RC