Bourns CRT0603-BY-4750ELF
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 475ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet4ページ6年前
Datasheet3ページ9年前
Burklin Elektronik
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
5
Resistance
475 Ω
475 Ω
475 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERA-3AEB4750V
Res Thin Film 0603 475 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603BRD07475RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 475Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3AEB511V
Res Thin Film 0603 510 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB4990V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 499Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD07511RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 511Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Resistor, thin film, SMD 0603 (1608), 475 Ω, 0.1 W, ±0.1 %, CRT0603-BY-4750ELF
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resthinfilm 0603 475R 0.1% 100Mw Tc25 /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRT0603-BY-4750ELF