Bourns CR1206-FX-1500ELF
Res Thick Film 1206 150 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ4年前
Datasheet9ページ4年前
Newark
Electro Sonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-11.10%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
Authorized Distributors
6
Resistance
150 Ω
150 Ω
150 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Res Thick Film 1206 150 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ8ENF1500V
Res Thick Film 1206 150 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07150RL
250Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 150 1206 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupAC1206FR-07150RL
Res Thick Film 1206 150 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-13150RL
Res Thick Film 1206 150 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 165 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Avnet Japan
Res Thick Film 1206 150 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
CR1206 SMD THICK FILM RESISTOR,150 OHMS, PWR-RTG 0.25 W, TOL 1%,SMT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 150ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CR1206 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 150Ohm ±100ppm/C
RES, THICK FILM, 150R, 1%, 0.25W, 1206,; RES, THICK FILM, 150R, 1%, 0.25W, 1206, REEL; Resistance: 150ohm; Resistance Tolerance: ± 1%; Power Rating: 250mW; Resistor Case Style: 1206 ^3216 Metric]; Resistor Technology: Thick F
Resistance:150Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Cr Series; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°Crohs Compliant: Yes |Bourns CR1206-FX-1500ELF.