Bourns CR0805-JW-221ELF
Res Thick Film 0805 220 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
データシート & ドキュメント
ODG (Origin Data Global)
Datasheet9ページ4年前
Newark
IHS
Electro Sonic
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+8.22%
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
Resistance
220 Ω
220 Ω
220 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 220ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 200ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 200 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-07220RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 220Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Avnet Japan
Res Thick Film 0805 220 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 220 Ω, 0.125 W, ±5 %, CR0805-JW-221ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 220ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 220Ω ±5% 1/8W ±200ppm/℃
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 220Ohm ±200ppm/C
Res, Thick Film, 220R, 5%, 0.125W, 0805, Reel; Resistance:220Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Bourns CR0805-JW-221ELF.
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 220 / Tolerance (±) % = 5 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0805