Bourns CR0805-FX-8061ELF
Res Thick Film 0805 8.06K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ4年前
Datasheet9ページ4年前
Electro Sonic
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+4.34%
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
8.06 kΩ
8.06 kΩ
8.06 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC0805FR-078K06L
Res Thick Film 0805 8.06K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP1623285-1
Res Thick Film 0805 7.5K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 7680ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-078K2L
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 8060ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 8.06kOhm ±100ppm/C
8.06K¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*600¦Ìm