Bourns CR0805-FX-7500ELF
Res Thick Film 0805 750 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet9ページ4年前
IHS
Electro Sonic
X-ON
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
-8.93%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
750 Ω
750 Ω
750 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC0805FR-07750RL
Res Thick Film 0805 750 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-07750RL
Res Thick Film 0805 750 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-13750RL
TE ConnectivityCRG0805F750R
CRG Series 0805 750 Ohm 0.125 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-6ENF7500V
Resistor Thick Film 0805 750 Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 750 Ω, 0.125 W, ±1 %, CR0805-FX-7500ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 750ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 750Ohm ±100ppm/C
Res, 750R, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:750Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-FX-7500ELF