Bourns CR0603-FX-2102ELF
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 21kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
ODG (Origin Data Global)
Datasheet9ページ4年前
IHS
Electro Sonic
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
+19.72%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
21 kΩ
21 kΩ
21 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC0603FR-0721KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 21kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-0721KL
Res Thick Film 0603 21K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 21K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3EKF2102V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 21000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupAF0603FR-0721KL
AF FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 21kOhm 0.1W 1/10W
説明
Res Thick Film 0603 21K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 21 kΩ, 0.1 W, ±1 %, CR0603-FX-2102ELF
Res, 21K, 1%, 0.1W, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0603-FX-2102ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 21000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CR0603 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 21kOhm ±100ppm/C
SMD Resistor 0603 21KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃