Bourns 5900-222-RC
High Current RF Choke Bobbin Core 2200uH 10% 1KHz Ferrite 0.5A 1.7Ohm DCR AXL
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ7年前
Newark
JRH Electronics
DigiKey
X-ON
在庫履歴
3か月間の傾向:
-5.99%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
関連部品
FIXED IND 2.2MH 580MA 2 OHM TH / 2.2 mH Unshielded Wirewound Inductor 580 mA 2Ohm Max Axial
Inductor Power Unshielded Drum Core 2200uH 10% 10KHz Ferrite 0.6A 2.4Ohm DCR RDL
Inductor Power Wirewound 2200uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.36A 5.9Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Drum Core 2200uH 10% 100KHz Ferrite 2A 1.54Ohm DCR RDL
Inductor Power Unshielded Wirewound 2200uH 10% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 0.16A 7.6Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2200uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.4A 4.2Ohm DCR T/R
説明
General Purpose Inductor, 2200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
500mA 2.2mH ±10% 560mA Plugin,D11.5xL22.9mm Color Ring Inductors / Through Hole Inductors ROHS
FIXED IND 2.2MH 500MA 1.7 OHM TH
1KHz 560mA 500mA 2.2mH 1.7¦¸ ¡À10% ,D11.5XL22.9MM 22.86mm
CHOKE, HIGH CURRENT, AXIAL,2200UH, +/-10%,2.00 OHMS DCR MAX
5900 Axial 0.453Diax0.900L 11.51mmx22.86mm 2.2mH