Bourns 4816P-T01-103LF
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/C ISOL 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ6年前
Datasheet4ページ2年前
element14 APAC
JRH Electronics
Electro Sonic
_legacy Avnet
在庫履歴
3か月間の傾向:
+33.81%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Number of Resistors
8
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
160 mW
80 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/C ISOL 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/C ISOL 14-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/C ISOL 14-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% ±200ppm/°C BUS Molded 8-Pin 2012 Convex SMD Blister T/R
説明
ISO SMT RESISTOR ARRAY 10KOHM +/-2% 8 RESISTORS, 1.28W TOTAL, SOM PACKAGE 4800P
8 ±2% 10kΩ 160mW ±100ppm/℃ SOIC-16-5.6mm Resistor Networks, Arrays ROHS
16-SOIC (0.220 5.59mm Width) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4800P 0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm 1.28W 10kOhm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.28W, 10000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2244
RESISTOR NETWORK, 10K; Resistance: 10kohm; Product Range: 4800P Series; No. of Elements: 8Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: SOIC; No. of Pins: 16Pins; Voltage Rating: 50V; Power Rating per Element: 1
Resistor, Isolated Resistor Network, 8, 10Kohm, 2%, Smd; Resistance:10Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:Soic; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:50V; Power Rating:1.28W Rohs Compliant: Yes |Bourns 4816P-T01-103LF.