Bourns 4610X-101-560
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 1.25W ¦100ppm/¦C BUS 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ19年前
Electro Sonic
Sierra IC
代替部品
Price @ 1000
Stock
170
Authorized Distributors
0
Resistance
56 Ω
56 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
9
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2006-12-01
関連部品
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistors Network - Thick Film Conformal Sip Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4606X-101-560LF
CTS Components77063510P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 51ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
9 ±2% 56Ω 200mW ±100ppm/℃ SIP-10 Resistor Networks, Arrays ROHS
RES ARRAY 9 RES 56 OHM 10SIP
RES NET BUSSED 56 OHM 10-SIP