Bourns 4610X-101-122
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ19年前
Electro Sonic
Sierra IC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+54.33%
代替部品
Price @ 1000
Stock
10,705
Authorized Distributors
1
Resistance
1.2 kΩ
1.2 kΩ
1.2 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
9
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
関連部品
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.38W, 1200ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor, 1.2 Kilohms, 0.75 W, 2 %, 100 V (Max.), 100 ppm/ DegC | Bourns 4606X-101-122LF
CTS Components770101122P
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77083122P
770 Series 1.1 W 1.2 kOhm ±2 % 4 Res. Isolated Resistor Network - SIP-8
説明
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 1200ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
9 ±2% 1.2kΩ 200mW ±100ppm/℃ SIP-10 Resistor Networks, Arrays ROHS
RES ARRAY 9 RES 1.2K OHM 10SIP
RES NET BUSSED 1.2K OHM 10-SIP
Thick Film Resistor Network; Power Rating:1.25W; Resistance:1.2kohm; Resistance Tolerance:± 2%; Series:4600X; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:100V ;RoHS Compliant: No