Bourns 4608X-AP2-562LF
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 5600ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole...
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
80,459
Authorized Distributors
5
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistors Network - Thick Film Conformal Sip Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4606X-102-562LF
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77083512P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 5100ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77061512P
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
説明
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 5600ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
4 ±2% 5.6kΩ 300mW ±100ppm/℃ SIP-8-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Rnet - Thk Film Conf Sip /Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4608X-AP2-562LF
RESISTOR, 5.6K OHMS, 1 W, 2 %, 100 V (MAX.)