Bourns 4608X-AP2-561LF
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
9,052
Authorized Distributors
6
Resistance
560 Ω
560 Ω
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Resistor Thick Film Net 560 Ohm 2% 1 Watt ±100ppm °C Isolated 8-Pin SIP Pin Through Hole Bulk
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 560ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
ISO RESTR ARRAY 560OHM +/-2% 3 RESTRS,0.75W TOTAL, SIP PACKAGE 4600X THRU HOLE
CTS Components77083561P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 560ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77061561P
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bag
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 510ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 560ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
Rnet - Thk Film Conf Sip /Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4608X-AP2-561LF
RESISTOR, 560 OHMS, 1 W, 2 %, 100 V (MAX.)