Bourns 4605X-AP1-104LF
4 ±2% 100kΩ 200mW ±100ppm/℃ SIP-5-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
+0.00%
代替部品
Price @ 1000
Stock
3,171
Authorized Distributors
5
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
4
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
630 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
Resistor Thick Film Net 100k Ohm 2% 3/4 Watt Bus 6-Pin SIP Pin Through Hole
4-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.398Lx0.098W 10.11mmx2.49mm 100kOhm ±100ppm/C ±2%
Resistors Network - Thick Film Conformal Sip Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4606X-AP1-104LF
CTS Components77083104P
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1.1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061104P
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061104
Res NET 100K Ohm 2% 24/25W Ý100ppm/ÝC BUS 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
説明
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.63W, 100000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 5010
Rnet - Thk Film Conf Sip /Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4605X-AP1-104LF
RESISTOR, 100K OHMS, 0.63 W, 2 %, 100 V (MAX.)