Bourns 4310R-102-151
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole...
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ6年前
Sierra IC
DigiKey
Stock
60,111
Authorized Distributors
5
Resistance
150 Ω
150 Ω
150 Ω
Number of Resistors
5
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1998-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
CTS Components770103151P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 150ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77083151P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 150ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 9808
5 ±2% 150Ω 300mW ±100ppm/℃ SIP-10 Resistor Networks, Arrays ROHS
RES NET ISOLATED 150 OHM 10-SIP