Bourns 4310R-101-562LF
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ6年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
代替部品
Price @ 1000
Stock
33,896
Authorized Distributors
6
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
9
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
関連部品
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm 1.25W 5.6kOhm 卤100ppm/C
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
CTS Components770101562P
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components770101512P
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 5100ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
説明
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 5600ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 9808
RESISTOR, BUSSED RESISTOR NETWORK 9, 5.6; RESISTOR, BUSSED RESISTOR NETWORK 9, 5.6KOHM, 2%, SIP; Resistance:5.6kohm; Product Range:4300R Series; No. of Elements:9Elements; Network Circuit Type:Bussed; Resistor Case Style:SIP; No. of Pins:10Pins; Voltage Rating:100V
Resistor, Bussed Resistor Network 9, 5.6Kohm, 2%, Sip; Resistance:5.6Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:9Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Resistor Type:Network Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4310R-101-562LF