Bourns 4308R-102-473
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ6年前
JRH Electronics
Arrow Electronics
Newark
Jameco
在庫履歴
3か月間の傾向:
-9.85%
Stock
41,256
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1998-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 3/4W ±100ppm/°C ISOL Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C ISOL Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77083473P
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061473P
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 47000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 47000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7808
47K¦¸ ¡À2% ¡À100ppm/¡æ 50ppm/¡æ 300mW SIP-8 19.91mm*2.16mm*4.95mm