Bourns 4116R-1-470
Resistor Thick Film Net 47 Ohm 1 Ohm 2.25 Watt ±250ppm °C Isolated 16-Pin DIP Pin Through Hole
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ14年前
Jameco
Newark
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.96%
Stock
63,459
Authorized Distributors
5
Resistance
47 Ω
47 Ω
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
関連部品
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 2W ±250ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm 1.25W 47Ohm ±250ppm/C
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 1W ±250ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063470P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 47ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77063510P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 51ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 47ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 2.25W ±250ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 47ohm, 100V, 250ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
8 47Ω 250mW ±250ppm/℃ DIP-16 Resistor Networks, Arrays ROHS