Bourns 4114R-2-202
13 ±2% 2kΩ 125mW ±100ppm/℃ DIP-14-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Stock
30,806
Authorized Distributors
5
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-03-31
LTD Date2013-06-30
関連部品
16-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.865Lx0.300W 21.97mmx7.62mm 2.25W 2kOhm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 2K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Resistor Thick Film Network 2.2K Ohm 2% 2.25 Watt ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
説明
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 2W, 2000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7731
RNET - THK FILM MOLD DIP | Bourns 4114R-2-202
Resistor, Bussed Resistor Network, 13, 2Kohm, 2%, Dip; Resistance:2Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:13Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Resistor Type:Network Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 4114R-2-202