Bourns 4114R-2-103LF
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2W ±100ppm/C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ6年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+21.08%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Stock
40,631
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
2 W
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
説明
14-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.765Lx0.300W 19.43mmx7.62mm 2.25W 10kOhm ±100ppm/C
13 ±2% 10kΩ 125mW ±100ppm/℃ DIP-14 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 2W, 10000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7731
BUSSED RESTR NETWORK 10KOHM +/-2% 7 RESTRS,2W TOTAL, DIP PACKAGE 4100R THRU HOLE
Resistor Network, 10K; Resistance:10Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Elements:13Elements; Resistor Case Style:Dip; No. Of Pins:14Pins; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:125Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns 4114R-2-103LF.