Bourns 4114R-1-560
7 ±2% 56Ω 250mW ±100ppm/℃ DIP-14-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ14年前
代替部品
Price @ 1000
Stock
34,083
Authorized Distributors
4
Resistance
56 Ω
56 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
DIP
DIP
Number of Resistors
7
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
説明
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7731
RES ARRAY 7 RES 56 OHM 14DIP
RNET - THK FILM MOLD DIP | Bourns 4114R-1-560
4114R DIL NET 7R 14P 2% 56R