Bourns 4114R-1-223LF
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ6年前
Datasheet2ページ14年前
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+41.63%
代替部品
Price @ 1000
Stock
45,265
Authorized Distributors
6
Resistance
22 kΩ
22 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
DIP
DIP
Number of Resistors
7
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
2 W
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Resistor Thick Film Net 22k Ohm 2% 2.25 Watt ±100ppm °C Isolated 16-Pin DIP Pin Through Hole
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
説明
14-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.765Lx0.300W 19.43mmx7.62mm 2W 22kOhm ±100ppm/C
7 ±2% 22kΩ 250mW ±100ppm/℃ DIP-14 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2W, 22000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7731
RESISTOR NETWORK, 22K; Resistance:22kohm; Product Range:4100R Series; No. of Elements:7Elements; Network Circuit Type:Isolated; Resistor Case Style:DIP; No. of Pins:14Pins; Voltage Rating:100V; Power Rating per Element:2
Thick Film Resistor Network; Resistance:22Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:7Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:250Mw; Qualification:-Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4114R-1-223LF
RESISTOR NETWORK, 22K; Power Rating:2W; Resistance:22kohm; Tolerance, Resistance:± 2%; No. of Elements:7; Series:4114R; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Type:Thick Film Network; Voltage, Rating:100V dc; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Case Style:DIL; External Depth:5.33mm; External Length / Height:19.56mm; Lead Length:3.18mm; Resistance, Insulation:10Mohm; Temp, Coeff, +:100ppm/°C; Temp, Coeff, -:100ppm/°C; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-55°C; Temperature, Full Power Rating:70°C; Tolerance, +:2%; Tolerance, -:2%; Voltage Rating, DC:100V; Width, External:6.74mm; Lead Spacing:2.54mm; No. of Pins:14; Power Rating, per Element:280mW; Temperature Coeff, Tracking +:50ppm/°C; Temperature Coeff, Tracking -:50ppm/°C