Bourns 3386F-1-253
25KΩ 3/8" Square Sealed Cermet Trimmer Potentiometer Single-Turn Top Adjust
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
Electro Sonic
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-40.22%
Stock
16,892
Resistance
25 kΩ
25 kΩ
25 kΩ
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
25 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment