Bourns 3299Y-1-253LF
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 10% 1/2W 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet2ページ6年前
Datasheet1ページ9年前
Electro Sonic
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
+6.57%
Stock
5,982
Resistance
25 kΩ
25 kΩ
Pin
PC Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 25 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3296Y-1-253LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 25000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 25 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3296W-1-253LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 25000ohm, 112V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TT Electronics67YR25KLF
25 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 20.0 Turn Top Adjustment
TT Electronics67WR25KLF
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 10% 0.5W 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 4.95 X 11.98mm) Pin Thru-Hole Box
説明
3/8" SQ, THRU-HOLE, TRIMMER, 25 KILOHMS, CERMET, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 25Kohms Standoffs Vertical Adjust 3/8
±10% ±100ppm/℃ 500mW 25kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimpot Type:multi Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:top Adjust; Track Resistance:25Kohm; Potentiometer Mounting:through Hole; No. Of Turns:25Turns; Product Range:3299 Series; Power Rating:500Mw; Msl:- Rohs Compliant: Yes
TRIMMER, POTENTIOMETER, 25KOHM 25TURN TH; TRIMMER, POTENTIOMETER, 25KOHM 25TURN THRU HOLE; Track Resistance:25kohm; No. of Turns:25; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole