Bourns 3299X-1-503
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 1/2W 25(Elec)Turn 2.29mm (11.05 X 6.1 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet2ページ6年前
Datasheet1ページ12年前
_legacy Avnet
Master Electronics
Electro Sonic
Jameco
在庫履歴
3か月間の傾向:
-88.82%
Stock
8,274
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date1997-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Cermet Not Linear VERTICAL Trimmer Potentiometer 卤10% 500mW 70C 300V
MULTI-TURN CERMET TRIMMER Trimmer, Cermet, 0.5W, 158V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TRIMMER; CERMET; 50K OHM; 21 TURN; 1/2W | Spectrol / Sfernice / Vishay T93YB503KT20
TT Electronics67YR50KLF
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.5W 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 4.95 X 11.98mm) Pin Thru-Hole Box
説明
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 50Kohms Standoffs Horizontal Adjust
±10% ±100ppm/℃ 500mW 50kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer Potentiometer, 50Kohm 25Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:50Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:25Turns; Power Rating:500Mw Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 3299X-1-503